برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده

برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده

✍️ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، روز سه‌شنبه (۹۹/۱۰/۳۰) جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده با ریاست «امین‌زاده» فرماندار شهرستان بوکان و با حضور سایر اعضای کارگروه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

🔹فرماندار شهرستان بوکان در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده بازار دواب بوکان را یکی از ظرفیت‌های خوب شهرستان و از بزرگترین بازارهای خرید و عرضه دام زنده در منطقه عنوان کرد و افزود: متاسفانه با وجود این مزیت‌ها، میدان دوآب دارای مشکلات عدیده‌ای به ویژه در حوزه بهداشتی است. وی ادامه داد: مشاغل زیادی بواسطه این بازار ایجاد شده است که فاقد حداقل استانداردهای بهداشتی هستند. وی بیان کرد: ضمن تشکیل گشت مشترک و اتخاذ تصمیمات لازم در طول چند هفته آینده، انتظار داریم شاهد بهبود وضعیت موجود و رعایت موارد بهداشتی باشیم.

▫️«امین‌زاده» با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات مورد اشاره ناشی از سنتی بودن میدان دوآب است، ادامه داد: ایجاد بازار دوآب صنعتی شهرستان بوکان در دستور کار قرار گرفته است و ضروری است با انجام فرآیندهای لازم و دعوت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، نسبت به ایجاد و راه‌اندازی بازار دواب صنعتی اقدام شود.

▫️ فرماندار شهرستان بوکان بحث سلامتی مردم را غیرقابل چشم پوشی عنوان کرد و اظهار داشت: پاسداری از سلامت آحاد جامعه وظیفه هم ماست. وی ادامه داد: ادارات متولی برای تمامی مسائل و مشکلات مورد بحث راهکار ارائه نماید و اقدامات موثری انجام و گزارش آن در جلسات آتی ارائه گردد.

🔹در ادامه جلسه مواردی از قبیل ارائه گزارشی از وضعیت آبیاری مزارع توسط اداره محیط زیست، تشکیل ستاد بزرگداشت هفته زن، اجرای طرح نهضت ملی هدایت (هر دانش‌آموز یک تبلت، هر تبلت یک مدرسه) مورد بحث و بررسی حاضران قرار گرفت.

@Farmandaribukan