همزمان با روز فوریت پزشکی و اورژانس 115، خشایار صنعتی فرماندار این شهرستان با پرسنل فوریت پزشکی دیدار و روز اورژانس 115 را به آنان تبریک گفت.

فرماندار شهرستان بوکان در این دیدار ضمن تبریک سالروز تاسیس اورژانس 115 و تقدیر از تلاش های شبانه روزی پرسنل فوریت پزشکی اظهار داشت: نقش اورژانس و مدیریت حوادث پیش بیمارستانی و به طبع آن خدمات شایسته و بدون شائبه شما عزیزان در طول شبانه روز و در شرایط و محیط های مختلف بیش از هر زمان دیگری آشکار است که این تلاش ها مایه آرامش و دلگرمی همشهریان میباشد.

 

لازم به ذکر است که شهرستان بوکان در حال حاضر دارای هفت مرکز فعال شامل پنج مرکز شهری و دو مرکز جاده ای، که 66 نفر کادر تخصصی در این مراکز فعالیت دارند و خدمات درمانی پیش بیمارستانی به بیماران اورژانسی ارایه میگردد.

 

در سال گذشته ٨هزار ماموریت توسط فوریت های پزشکی انجام شده که شامل بیماران حوادث ترافیکی، قلبی، مادران باردار، مصدومان حوادث کار و غیر ترافیکی و ...... بوده است.به منظور توسعه پایگاه های اورژانس و استاندارد سازی مراکز در حال حاضر سه پایگاه در حال ساخت میباشد که به زودی افتتاح خواهد شد.

مرکز بین جاده ای محور بوکان_ سردشت، روستای کوره کانی امسال جهت ساخت ساختمان و راه اندازی پیمان سپاری خواهد شد و بدین ترتیب مراکز بین جاده ای به سه پایگاه افزایش می یابد.