جلسه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا

اعمال محدودیت‌های کرونایی در بوکان با مشارکت مردم موفقیت‌آمیز بوده است

 فرماندار شهرستان بوکان؛
طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در این شهرستان با همکاری بسیار خوب و حداکثری مردم در حال اجراست.

✍️ به گزارش ایرنا؛ «محمد امین‌زاده» روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در شهرستان بوکان اظهار داشت: در این طرح که از روز نخست آذر در سراسر کشور آغاز شده، بخش زیادی از بازاریان و دیگر اقشار مختلف و اصناف همکاری خوبی برای اجرای طرح داشته و دارند.

▫️وی با بیان اینکه وضعیت شهرستان همچنان در حالت نارنجی باقی مانده، افزود: با این حال در برخی از مناطق گزارش‌هایی از فعالیت کسبه به دست رسیده که تذکر لازم با همکاری نیروی انتظامی به آنها داده شده است.

▫️فرماندار بوکان اضافه کرد: تردد شهر به شهر از مناطق نارنجی به قرمز و برعکس در بوکان بسیار خوب اجرا شد و این امر در کنترل بیماری بسیار موثر و تاثیرگذار بوده و تا زمانی که این طرح ادامه داشته باشد، در بوکان همچنان ادامه دارد.

▫️وی از پلمب یک واحد تولیدی مواد غذایی طی روز گذشته در این شهرستان خبر داد و ادامه داد: این واحد تولیدی اقدام به برگزاری مراسم عروسی در این کارگاه کرده بود که توسط ستاد پیشگیری از کرونای بوکان پلمب شد.

▫️«امین‌زاده» در خصوص مراسم شب یلدا نیز بیان کرد: پیش بینی می‌شود برخی از افراد مراسم خانوادگی این شب را در خانه باغ‌ها برگزار کنند که برای جلوگیری از این نوع ترددها توسط شهروندان تردد خودروها از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه به خارج از شهر توسط پلیس انجام گیرد و اجازه ندهند که خودروها به خارج از شهر و به خانه باغ‌ها مراجعه کنند.

▫️وی ادامه داد: برای جلوگیری از دورهمی‌های شب یلدا علاوه بر اطلاع رسانی و هشدار از ظرفیت روحانیون نیز در مساجد استفاده شود تا مردم مراسم امسال شب یلدا را برگزار نکنند.

منع تردد در ۲۱ نقطه شهر بوکان در نظر گرفته شده است

🔹فرمانده انتظامی بوکان نیز در این جلسه گفت: برای منع تردد و جلوگیری از مراسم شب یلدا در ۲۱ نقطه شهر بوکان منع تردد در نظرگرفته شده و از تردد خودروها جلوگیری خواهد شد.

▫️سرهنگ سلمان حیدری ادامه داد: برای جلوگیری از برگزاری مراسم شب یلدا پلیس با هماری اتاق اصناف هماهنگی های لازم را انجام داده و اعمال قانون و جلوگیری از تردد درون شهری اجرا می‌شود.

▫️وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۴۲ دستگاه خودرو از مبادی ورودی بوکان برگشت داده شدند، اظهار داشت: تمامی مبادی ورودی و خروجی شهرستان بوکان که به نوعی مبدا ورود به استان‌های غربی کشور از طرف استان کردستان به شمار می‌رود از سوی ماموران پلیس به‌صورت شبانه‌روزی تحت کنترل قرار دارد.

▫️فرمانده انتظامی بوکان با اشاره به اینکه در طرح جامع محدودیت‌های کرونایی، ورود خودروها با پلاک غیربومی به شهرها ممنوع است، افزود: تردد خودروهای غیربومی طی این مدت تنها با برگه‌های تردد امکان‌پذیر است و تردد خودروهای غیرمجاز در شهرهای با وضعیت قرمز تا یک میلیون تومان جریمه همراه خواهد بود.

▫️وی اضافه کرد: در همین راستا و به دنبال اعمال محدودیت‌های ترافیکی برای خودروهای غیربومی و تمرد برخی از رانندگان، تاکنون ۳۳۷ دستگاه خودرو جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شده‌اند.

🔹سرپرست مدیریت آموزش و پرورش بوکان گفت: برای جلوگیری از عدم برگزاری مراسم شب یلدا از ظرفیت شبکه شاد استفاده خواهد شد و در این راستا پروفایل همه مدارس بوکان با شعار " مردم از دورهمی شب یلدا خوداری کنند" تغییر دهند تا آموزش و پرورش نیز در این ایام به سهم خود برای قطع ویروس کرونا مشارکت داشته باشد.

▫️حسن خلیفه‌زاده  ادامه داد: راه اندازی کانال های آموزشی مجازی توسط معلمان و پیگیری آموزش دروس مختلف نیز مکملی بر آموزش های مجازی سراسری شده است.