‍ برگزاری جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان بوکان

‍  برگزاری جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان بوکان
سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان: مدیران و مسئولان دستگاه های ذیربط اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان باید در مواقع بروز بحران آمادگی لازم را داشته باشند.

‍  برگزاری جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان بوکان

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوکان جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با ریاست "خسروپور" سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان، اعضای شورای تامین، اعضای شورای اسلامی شهر بوکان و سیمینه، بخشدار مرکزی، شهرداران بوکان و سیمینه، مدیریت آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان و مسئولین ادارات مربوطه روز سه شنبه مورخ ۲۶ آذر ماه ۹۸ در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

 در این جلسه سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان با اشاره به اینکه در آستانه فصل زمستان قرار داریم و باید اوضاع را مدیریت کرد، اظهار داشت: مدیران و مسئولان دستگاه های ذیربط اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان باید در مواقع بروز بحران آمادگی لازم را داشته باشند.

خسروپور در ادامه با تاکید بر ایمنی سازی اماکن عمومی افزود: به هیچ عنوان نباید از ایمنی سازی اماکن عمومی غافل شویم و بازرسی از اماکن عمومی باید در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

وی گفت: با حمایت استاندار آذربایجان غربی و ورود جدی مجموعه فرمانداری و بخشداریها و تاکیدات لازم به دهیاران امروز ۶۵ درصد روستائیان شهرستان بوکان تحت پوشش بیمه حوادث و آتش سوزی قرار دارند، که لازم است با پیگیری های ویژه در راستای افزایش این آمار در تلاش کنیم

 در ادامه سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان با تاکید بر آمادگی کامل مجموعه مدیریت بحران شهرستان اظهار داشت: باید آمادگی کامل جهت اسکان مسافران در شرایط بحرانی را داشته و تدابیر لازم جهت ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی و رفع گره های ترافیکی در روزهای برفی را داشته باشیم.

 وی گفت: بخشداران مرکزی و سیمینه بعنوان مسئولان کمیته بحران در روستاها باید در اسرع وقت در همه روستاهای دارای دهیاری کمیته پیشگیری از بحران تشکیل دهند و در شرایط خاص خود دهیاران با هماهنگی بخشداران اوضاع را مدیریت کنند.

سرپرست فرمانداری شهرستان بوکان گفت: اداره راهداری با همکاری ادارات اتاق اصناف ، صنعت معدن و تجارت و کمک گرفتن از اتحادیه مربوطه و واحدهای شن و ماسه و معادن آمادگی لازم در فصل زمستان را داشته باشند.

وی در پایان از بنیاد مسکن خواست جابجائی دو روستای ابراهیم خسار و چاورچین به علت خطرات حوادث طبیعی را بصورت ویژه دنبال کند .

✅ روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان 👇👇👇 @omidebukan