وزير بهداشت در بوکان: وجود 6 هزار و 500 طرح نیمه تمام در حوزه درمان کشور/ دانشکده پرستاری بوکان به دانشکده آموزش عالی سلامت ارتقا پیدا می‌کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وجود ۶۵۰۰ پروژه نیمه تمام در حوزه بهداشت در کشور خبر داد و گفت: بعد از اتمام این دوره این طرح ها تکمیل و تحویل دولت داده می شود و در همین راستا هم بیمارستان بوکان به تجهیزات مورد نیاز مانند دستگاه آنژیوگرافی مجهز می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی ظهر امروز در نشست و دیدار مردمی با شهروندان بوکان که در سالن سیمرغ این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: کمترین حق مردم نسبت به مسئولین، دیده ‌شدن و همدردی است و بی‌توجهی به آن‌ها یک ظلم بزرگ است. خوشبختانه در دولت تدبیر و امید شاهد افتتاح طرح‌های بهداشتی در مناطق محروم هستیم.

وزیر بهداشت افزود: در این دولت اعتبار ساخت آمفی تئاتر و بلوک‌های زایمانی بیمارستان بوکان تأمین می‌شود و همچنین به دستگاه آنژیو‌گرافی مجهز می‌شود و دانشکده پرستاری بوکان نیز به دانشکده آموزش عالی سلامت ارتقا پیدا می‌کند و رشته‌های دیگری نیز در این دانشکده دایر خواهد شد.

قاضی زاده هاشمی در رابطه با بیمارستان بوکان گفت: این بیمارستان به طور نسبی تکمیل شده است و اکنون به‌ ازای هر یک‌هزار نفر یک تخت وجود دارد و لازم است که حداقل ۱۳۰ تخت دیگر اضافه شود.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: در حال حاضر در بخش بهداشت و درمان کشور، شش هزار و 500  پروژه نیمه تمام وجود دارد که ۶۰ درصد آن بعد از اتمام این دوره تکمیل می‌شود.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در سال 1392 قول داد که طرح بیمه همگانی را اجرا کند این در حالی بود که بیست سال از تصویب این طرح می‌گذشت و دولت یازدهم این کار در شرایط نامناسب اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه انجام داد.

وزیر بهداشت و درمان افزود: اگر در جایی در انتخاب‌هایمان اشتباه کرده‌ایم، حکمتی وجود داشته‌است و گاهی اوقات چندقرن لازم است تا مردم به حق و حقوق خود برسند و ثابت شده‌است که با زور و تزویر و دروغ نمی‌توان بر مردم حکومت کرد.

وی وجود اقوام مختلف و مذاهب را در کشور یک نعمت بزرگ عنوان کرد و گفت: همیشه همه اقوام ایران برای حفظ عزت و تمامیت ارضی کشور تلاش کرده‌اند و در آینده نیز این امر را ادامه می‌دهند و باید در همبستگی کامل نظام مقدس جمهوری اسلامی را حفظ کنیم.

وی با اشاره به انتخابات پیش‌رو، بیان کرد: همواره توصیه معمار کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری حضور در انتخابات بوده‌است و مردم نیز با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای، به توصیه آنان، لبیک می‌گویند.

شایان ذکر است وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز برای افتتاح طرح توسعه بیمارستان شهید دکتر قلی پور بوکان به این شهرستان بوکان سفر کرد.