عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در بخشی از حوزه‌ها هنوز نتوانسته مانند حوزه بهداشت و درمان کارآمدی خود را به ظهور برساند اما تلاش می‌کند در مرحله نخست جامعه را از چاه به چاله برساند و به امید خدا در این دوره از چاله به یک مسیر همواری برسد که در بخش تولید، اشتغال و کارآفرینی مشکلات کشور را برطرف کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، امروز شنبه 16 اردیبهشت ماه 96 "دکتر محمد قسیم عثمانی " در نشست و و دیدار مردمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن سیمرغ این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: به جرات می‌توان گفت یکی از بزرگترین موفقیت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه‌ بهداشت بوده است و مردم در دوره دوم با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای، بر استمرار عقلانیت و مدیریت اجرایی مهر تایید می‌زنند و شهروندان شهرستان بوکان نیز مانند کل کشور همیشه از چنین چهره‌های ارزشی استقبال کرده و می‌کنند.

 

دکترعثمانی گفت: خدمات شایسته‌ای در شهرستان بوکان انجام شده به طوری که در گذشته برای 240 هزار نفر جمعیت آن زمان 100 تخت وجود داشت یعنی به ازای هر دو هزار و 400 نفر یک تخت وجود داشت اما در سایه دولت تدبیر و امید و با مدیریت وزیر بهداشت به ازای هر یک‌هزار نفر در بوکان اکنون یک تخت وجود دارد و بیمارستان بوکان به شاخص استاندارد کشوری رسیده است.

وی افزود: مرکز تصویربرداری شهرستان بوکان امروز جزو مفاخر غرب کشور است و این از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و مدیریت وزارت بهداشت است و در این راستا درمانگاه تخصصی و مراکز بهداشتی قابل مقایسه با گذشته نیست و حتی کسانی هم که مخالف دولت بوده‌اند ناچار هستند که دولت را در این حوزه تحسین کنند.

وی با اشاره به نیازهای بیمارستان بوکان تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های بیمارستان بوکان دستگاه آنژیوگرافی است که انتظار می‌رود در این سفر به مردم بوکان هدیه شود و امید است به زودی شاهد افتتاح بیمارستان دوم در بوکان باشیم چون هرچند بیمارستان موجود برای امروز شهرستان کافی است اما با توجه به رشد جمعیتی بوکان برای آینده و 10 سال بعدی پاسخگو نیست.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: شهر سیمینه تنها شهر بدون بیمارستان یا مرکز شبانه روزی در کشور است که باید اقدامات لازم در این رابطه صورت بگیرد و با افتتاح بیمارستان یا حداقل یک مرکز شبانه روزی در این شهر نه فقط شهر سیمینه بلکه کل آن بخش که 35 هزار نفر جمعیت دارد را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

وی اضافه کرد : اگر بیمارستان یا مرکز شبانه روزی در سیمینه دایر شود به طور قطع از بار ترافیکی بیمارستان بوکان کاسته می‌شود چون درست است که بیمارستان بوکان به نام بوکان است اما شهرستان‌های همجوار مانند سقز، تکاب، شاهیندژ و میاندوآب هم از آن استفاده می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امید است در دور دوم این دولت با توان و ظرفیتی که وزیر بهداشت دارد، بتوان نامهربانان و بداخلاقان را با دولت تدبیر همراه کرد و اگر در حوزه‌های دیگر مدیریتی، مانند دکتر هاشمی رفتار می‌شد نیازی به توجیه و مناظره نبود چون می‌بینیم با وجود این‌ که از اخلاق سخن گفته می‌شود اما هیچ کدام از نامزدهای ریاست جمهوری به این نکته اشاره نکردند که دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان شاهکار کرده است.

دکترعثمانی گفت: امید می‌رود مردم برای استمرار و استقرار مدیریت عقلانی به وظیفه شرعی، ملی و انسانی خود عمل کنند و با حضور در پای صندوق‌های رای دشمنان داخلی و خارجی را ناامید سازند.

نماینده مردم شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شکی نیست دولت در بخشی از حوزه‌ها هنوز نتوانسته مانند حوزه بهداشت و درمان کارآمدی خود را به ظهور برساند اما تلاش می‌کند در مرحله نخست جامعه را از چاه به چاله برساند و به امید خدا در این دوره از چاله به یک مسیر همواری برسد که در بخش تولید، اشتغال و کارآفرینی مشکلات کشور را برطرف کند.

وی افرود: کنترل نقدینگی دولت گذشته غیر از این دولت کار هیچ کس دیگری نبود، وقتی دولت نهم و دهم سکان مدیریت را به دست گرفت حجم نقدینگی 50 هزار میلیارد تومان بود اما زمانی که دولت را تحویل داد حجم نقدینگی 860 هزار میلیارد تومان بود یعنی این میزان 17 برابر شده بود و کنترل حجم نقدینگی و مهار تورم فقط با تدبیر و عقلانیت این دولت ممکن بود و دولت در این بخش موفق شد.

دکترعثمانی تصریح کرد: امید است در دور دوم با تزریق منابع در مسیر تولید و کارآفرینی مشکل اشتغال رفع گردد.

وی ادامه داد : مردم هم به مشکلات و گرفتاری‌های دولت واقف هستند و می‌دانند دولت در شرایطی کار کرده که خیلی‌ها چوب لای چرخ کار دولت گذاشته‌اند اکنون هم همین کار را می کنند

اما بصیرت مردم سبب می‌شود تا دولت با پشتوانه بیشتری در انتخابات پیش‌رو حضور پیدا کند تا عقلانیت و تدبیر بدرقه راه مردم ایران زمین باشد.