به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان ؛ امروز شنبه 16 اردیبهشت ماه 96 "دکترجمال خسروی" در دیدار و نشست وزیر بهداشت،درمان وآموزش پزشکی با مردم بوکان که در محل سالن سیمرغ این شهرستان برگزار شد ، اظهار داشت : دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان از نظر توسعه فیزیکی و نیز از نظر توسعه شاخص‌های بهداشتی و درمانی رشد بسیار مطلوب و غیر قابل مقایسه‌ای با دولت‌های گذشته داشته است.

فرماندار شهرستان بوکان، افزود: با همت و تلاش وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در این حوزه مرکز تصویر برداری بیمارستان بوکان شامل ام آر آی، سی تی اسکن، ماموگرافی به ارزش 10میلیارد تومان و احداث تجهیزات طرح توسعه بیمارستان به ارزش 105 میلیارد تومان احداث و نصب شده  که ارتقای بیمارستان بوکان از 100 تختخوابی به 250 تختخوابی وضعیت مطلوب و استانداری را ایجاد کرده است و اکنون به ازای هر یک هزار نفر یک تخت وجود دارد.

وی گفت : با افتتاح این طرح یکی از مطالبات دیرینه شهروندان بوکانی محقق شد و بیماران بوکانی از سردرگمی و رفت و آمد به شهرهای دیگر رهایی یافته اند.

فرماندار شهرستان بوکان بیان کرد: قبل از اجرای طرح تحول سلامت، که شامل کاهش فرانشیز بیماران، ارتقای هتلینگ بیمارستان، رایگان شدن زایمان طبیعی، تهیه ملزومات پزشکی، ارائه خدمات پاراکلینیکی در داخل بیمارستان، بهبود کیفیت ویزیت پزشکان و غیره 30 درصد توسط بیماران پرداخت می‌شد اما در شرایط فعلی و با اجرای این طرح این هزینه برای بیماران شهری به 6 درصد و برای روستاییان به 3 درصد رسیده است.

دکتر خسروی در این رابطه افزود: اجرای طرح سلامت برای افراد بالای 30 خانوار که 150 هزار نفر را در شهرستان شامل می‌شود و سامانه سیب یا پوشش کامل جمعیتی شهرستان در حال اجرا است.

فرماندار شهرستان بوکان تصریح کرد: در مدت دو سال گذشته به لطف الهی و همت مجموعه شهرستانی و استانی  12 خانه بهداشت روستایی با پوشش 29 روستا و حدود سه هزار خانوار و بیش از پنج مرکز بهداشتی از جمله رحیم خان، تکانتپه، کویره کانی، شهرک فرهنگیان در سطح شهرستان، راه اندازی پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی 115، مرکز طب کار رانندگان و ایجاد درمانگاه‌های شبانه روزی بخش خصوصی، اجرای طرح‌های ایراپن و سیب از اهم عملکردهای دولت و خدمات ارئه شده در حوزه بهداشت و درمان بوده است.

دکتر خسروی با اشاره به مشکلات موجود در شبکه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار داشت: ایجاد مرکز انتقال خون، احداث پایگاه امداد جاده‌ای 115 حداقل دو مرکز، احداث ساختمان دانشکده پرستاری و احداث مرکز شبانه روزی درمانی و بیمارستانی در شهر سیمینه از مهمترین مشکلات این حوزه در شهرستان بوکان است.

وی در بخش پایانی سخنانش ضمن تقدیر از عملکرد شورای خیرین سلامت ، افزود : شورای خیرین سلامت با عملکرد درخشان 2 ساله خود دست در دست دولت تدبیر و امید با اهداف خداپسندانه خدمت به مردم مستضعف اقدامات شایسته ای از جمله کمک به ساخت مرکز شماره 8 شهری ، ساخت ساختمان دیالیز ،ساخت ساختمان مرکز تصویربرداری ،راه اندازی مرکز شیمی درمانی و راه اندازی مرکز سنجش سلامت و غربالگری دانش آموزان ابتدایی از نظر دیابت ،شنوایی سنجی و بینایی سنجی را در پرونده خود به ثبت رسانید.