‍ 🔵 برگزاری جلسه کارگروه فنی گردشگری 

✍به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان جلسه کارگروه فنی گردشگری با ریاست خسروپور معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری،رئیس شورای اسلامی شهر و شهردار بوکان و روسای ادارات مرتبط و‌ کارشناسان برگزار شد.

🔶 در این جلسه  خسروپور با اشاره به اتمام مطالعه  طرح جامع گردشگری مسیر کوسه اظهار داشت: مردم سالهاست کاربری این مسیر را  گردشگری تعیین کرده اند و  در واقع هدف این طرح ساماندهی این کاربری بوده که نقطه قوت این طرح می باشد.

🔶 وی اقدام شورا و شهرداری بوکان  را کاری ارزشمند دانست و  گفت: تحولات اساسی در مسیر گردشگری کوسه ایجاد خواهد شد.

 معاون برنامه ریزی و هماهنگی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان بوکان در ادامه اذعان داشت: ضوابط این طرح باید با ضوابط اداره میراث فرهنگی و گردشگری همخوانی داشته   و اگر  همخوانی ندارد باید برطرف شود.

🔶 خسروپور افزود:بر اساس تصمیم جمعی تا  تغییر کاربری و تایید این طرح در کارگروه امور زیربنائی  استان جهت جلوگیری از اتلاف وقت متقاضیان طرحها‌در این مسیر مقرر شده  چنانچه  طرحهای ارائه شده با ضوابط طرح جامع  مطابقت  داشته باشد در این کارگروه بررسی و تصمیم گیری خواهد شد.

🔵 مهندس قزلجی رئیس شورا  هم در این جلسه بر رعایت ضوابط این طرح در مسیر کوسه تاکید کرد و گفت: همه‌متقاضیان باید از این ضوابط  تبعیت کنند و اگر این ضوابط ایرادی دارد  قابل اصلاح است.

🔶 مهندس رستم پور شهردار هم ضمن اعلام جزئیات این طرح گفت: هدف از این کار ساماندهی مسیر گردشگری کوسه بر اساس رعایت همه جوانب و  جاذبه های این منطقه بوده  واین طرح به زودی جهت تغییر و تعیین کاربری درکارگروههای مرتبط استان جهت تایید نهایی مطرح خواهد شد.

🔶  وی افزود:از همه ادارات استعلام لازم صورت گرفته و اگر ادارات مرتبط جواب استعلام را نداده اند مجددا میتوانند نظرات خود را جهت هماهنگی بیشتر اعلام دارند.
  
🔶در ادامه مهندس جمیانی رئیس میراث فرهنگی هم از  تخفیفات ویژه برای مجتمع های گردشگری  خبر داد و گفت: آماده هر نوع همکاری هستیم.

🔶 شایان ذکر است در پایان این جلسه مقرر شد کمیته کارشناسی متشکل از سه نفر از نظام مهندسی ،و نمایندگان فرمانداری ،شهرداری،شورا و ادارات راه و شهرسازی،راهداری،منابع آب،میراث فرهنگی و گردشگری،جهادکشاورزی با مسئولیت شهرداری تشکیل و ظرف ده روز  همه جوانب این طرح را بررسی و ایرادات وارده را به مشاور طرح اعلام و  بعد از اصلاح  به مراجع استانی جهت تایید نهائی ارسال گردد.