🔵 معاون فرماندار بوکان: بازدید مستمر به منظور مدیریت مطلوب بازار کالاهای اساسی، حساس و ضروری شهرستان

✍ به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بوکان، ایوب آذین پور معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بوکان در گفت و گو با این روابط عمومی جزئیات کارگروه تنظیم بازار شهرستان را تشریح کرد.

🔶در اجرای دستورالعمل طرح ویژه تنظیم و کنترل بازار، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان بوکان بر رصد همه جانبه و تشدید نظارت ها بر عرضه، قیمت و کیفیت محصولات تاکید کرد.

🔶 ایوب آذین پور با اشاره به برگزاری جلسات هفتگی کارگروه تنظیم بازار شهرستان، گفت: در این راستا نحوه تامین و توزیع اقلام ضروری و مصرفی مورد نیاز مردم به صورت دقیق احصاء و مصوبات به کارگروه استانی ارسال می گردد.

🔶وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از احتکار، عرضه خارج از شبکه و افزایش غیر متعارف کالاها، بازرسی های مشترک دستگاههای متولی از جمله بازرسان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف ، تعزیرات حکومتی، جهاد کشاورزی، و شبکه بهداشت و درمان به صورت مستمر بازدید صورت می گیرد.

🔶 معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان بوکان تصریح کرد: برای هرگونه تخلف در این زمینه، مانند گران فروشی، کم فروشی و احتکار برخورد قانونی، پرونده تشکیل و با سرعت و دقت رسیدگی خواهد شد.

🔶آذین پور با بیان اینکه مرجع کارشناسی و تخصصی قیمت گذاری کالا و خدمات در کشور سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است و کارگروه تنظیم بازار تنها مرجع نهایی رسیدگی به گزارش های کارشناسی قیمت کالاها و خدمات در کشور است، اظهار کرد: کلیه مراجع قیمت گذاری قبل از اقدام مکلف به اخذ  و عمل به آراء این کارگروه هستند.

🔶 وی در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: شهروندان محترم در صورت مشاهده نرخ گذاری های غیر متعارف، استنکاف از درج قیمت، خوداری از ارائه فاکتور توسط فروشندگان و همچنین مشاهده احتکار کالا در انبارها مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۲۴ و یا مراجعه به بازرسان ادارات صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف اطلاع رسانی نمایند.


✅ روابط عمومی فرمانداری بوکان
🌐 https://sapp.ir/governorboukan